Videonovērošanas kameru ieraksti

Videonovērošanas kameru ierakstiVai Tev ir tiesības saņemt videonovērošanas kameru ierakstus, kur esi redzams? Datu valsts inspekcija izskatīja fiziskas personas (turpmāk tekstā- cietušais) sūdzību par dzīvokļu īpašnieku kooperatīvās sabiedrības (turpmāk tekstā- DzĪKS) rīcību neizsniedzot cietušajam Ziemeļu namā izvietoto videokameru ierakstus, kā arī neizsniedzot informāciju par personām, kuras saņēma informāciju par cietušo.
Par konstatētajiem pakāpumiem, ar Datu valsts inspekcijas lēmumu DzĪKS tika piemērots naudas sods 2000 EUR apmērā.
DzĪKS video ierakstus cietušajam izsniedza tikai pēc Datu valsts inspekcijas lūguma, pie tam, video ierakstus cietušajam sniedza tikai daļēji- no 39 epizodēm, tikai par 7, savukārt pārējā informācija vispār nav sniegta.


2020.gada 11.maijā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa pieņēma spriedumu DzĪKS prasībā par Datu valsts inspekcijas lēmumu. Tiesa izvērtējusi pārkāpuma raksturu, nolēma samazināt piemēroto naudas sodu uz 1400 EUR.

Videonovērošanas kameru ieraksti – Vai tu zini savas tiesības?

Ja esi bijis redzams kādos videonovērošanas kameru ierakstos, Tev ir tiesības tos pieprasīt un iestādei ir pienākums tos izsniegt bez maksas (ne biežāk kā 2 reizes gadā). Tev nav jānorāda iemesls, kāpēc ierakstu pieprasi- nozagts maks, pazaudēts telefons un tamlīdzīgi, Datu aizsardzības regula nosaka tavas tiesības saņemt savus datus.
Ja Tu vēlies saņemt videonovērošanas kameru ierakstus, sagatavojot pieprasījumu, Mēs iesakām norādīt pēc iespējas precīzāku informāciju- lokācijas vieta, datums, laika periods, ārējie identifikatori- apģērbs, aksesuāri, matu krāsa. Pastāv arī daži izņēmumi, kad datus varētu neizsniegt- piemēram, ja tas nelabvēlīgi ietekmē citu personu tiesības, tomēr izņēmumi ir tulkojami maksimāli šauri.

Praksē gadās saņemt arī nepamatotus atteikumus uz datu subjektu pieprasījumiem un ja Tev ir radusies šāda situācija, raksti, mēs palīdzēsim!

Avots:
https://bit.ly/2VAmifz